Doświadczenie

20 lat na rynku

Materiały

Wysokiej jakości

Międzynarodowe

Doświadczenie

  • Polska, ul. Duńska 7, 39-300 Mielec
  • +48 17 581 06 34

Doświadczenie

20 lat na rynku

Materiały

Wysokiej jakości

Międzynarodowe

Doświadczenie

O nas

Firma METPOL rozpoczęła działalność ponad 20 lat temu Od początku firma wykorzystuje bogate doświadczenie pracowników , specjalistów od handlu i obróbki metalu, doskonale rozeznanych    w rynkach wschodnich, w szczególności w rynku rosyjskim.  Dzięki temu firma jest w stanie sprostać wielu nietypowym zamówieniom i dostarczać rzadkie stopy stali i metali kolorowych.

Początkowo firma skupiła się na zaopatrywaniu zakładów przemysłu lotniczego i metalowego zlokalizowanych na Podkarpaciu. Firma kompletowała maszyny i urządzenia, wdrażała systemy zarządzania bezpieczeństwem i jakością.

W 2004r. firma rozszerzyła działalność  poza granice kraju. Rozpoczęto współpracę z hutami w Rosji, Czechach, Ukrainie i USA. Dzięki tej współpracy firma mogła rozszerzyć swoją aktywność i oferować towary w całym kraju.  Dalszy rozwój firmy i wymagania rynku wiązał się z uzyskaniem w tym roku certyfikatu ISO 9001:2000.

W celu dalszego rozwoju Firmy w 2009r.  decyzją właściciela stworzono nowy podmiot prawny pn. „Metpol sp. z o. o.”, która przejęła pełną, dotychczasową działalność firmy.

W 2011 roku  firma wdrożyła systemy zarządzania jakością ISO 9001:2008 oraz AQAP 2120:2009, co zaowocowało poszerzeniem możliwości dostaw, zwiększeniem bazy klientów i w pełni profesjonalną obsługą.

W 2015r. rozpoczęto działalność w sferze nowych technologii metalurgicznych. Dotyczy ona wytwarzania sferycznych proszków metali i ich stopów (w tym reaktywnych), a następnie stapiana ich w drukarkach 3d oraz postprocessingu i badań.

2017r. uzyskała dofinansowanie na realizację  projektu pod nazwą „Centrum Badawczo-Rozwojowe METPOL Sp. z o. o.” w ramach działania 2.1 Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw osi priorytetowej 2 Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

2018r. Firma rozpoczęła realizację projektu CBR METPOL Sp. z o. o. związanego ze sferycznym proszkiem metalowym o granulacji przydatnej do wykorzystywania w technologiach addytywnych.

odlewanie-metpol-o-nas
ciecie-kształtownikow-o-nas-metpol
o-nas-metpol

Głównymi zasadami którymi kieruje się firma od wielu lat jest jakość, terminowość, solidność oraz indywidualne podejście do każdego klienta i do każdego zlecenia.

Baseball Jerseys Wholesale 
Top